Biz

NotLuuk

Tıpkı senin gibi, not almayı seviyorum.  İzmir’de büyüdüm, her çocuğun okulda not almak için, bir Not Defteri kullandığı yerde. Sonsuz bir şekilde yeniden düzenlenebilen yapraklar, onu en uygun notdefteri haline getirir.

Daha sonra,İmaj Baskı Teknolojileri firmasında teknoloji yöneticisi olarak görev aldım. Profesyonel göründükleri için dizüstü bilgisayarları kullanmaya başladım. Ancak, bu dizüstü bilgisayarlar seçenek ve çok yönlülük eksikliği ile beni fazlasıyla hayal kırıklığına uğratıyor. Notluuk ile sol sayfada (sağ elliyim) yazmayı deneyin ve ne demek istediğimi anlayın. Diske bağlı bir notluuk 360 derece özgürlüğü ile bu ergonomi sorununu tamamen çözer.  Spiral defterlerde 360 derece özgürlük sunar, fakat bir diske  bağlı olmadığından notluktaki gibi sayfaları taşıyamazsınız.

Bir gün hayal kırıklığım zirveye ulaştı ve kendi kendime dedim ki: “ben disklerle bağlı bir defter istiyorum!   İçeriği koruyan ve hareket halindeyken yazarken destek sağlayan sert kapaklara sahip olmalı ve ideal olarak, çantama sığacak şekilde elastik bir bant ve iyi bir boyuta sahip olmalıdır”.

Boş zamanlarımda, baskı teknolojilerindeki tüm tecrübelerimi notluuk üzerine yoğunlaştırınca, disklerle bağlanabilen ince, sert kapaklara sahip mükemmel bir defter ortaya çıktı! Kapakların tasarımı tamamen patentlidir. Daha sonra güzel alüminyum diskler, elastik bant ve hatta arkada bir kağıt zarf ekledim. Ayrıca, diskler arasındaki boşluğu yeniden düzenledim, böylece kağıt her zaman sol kenarda mükemmel bir şekilde ortalanmış 2 delikli bir delgeç ile delinebilir. Bu durum, kullanılan sayfaların yenileri ile değiştirdiğim de kolay arşivlenmesini sağlar.

Kapakların malzemesinin alimunyum olması (plastik veya karton yerine alüminyum), aradığım kaliteyi ve profesyonelliği sonuna kadar vermektedir.

AYrıca, alüminyum panellerin UV Baskı veya gravür için mükemmel sonuç verdiğini gördüm.Disklerin ve kapakların çeşitli renkleri ile birlikte, Notluuk birçok yönden kişiselleştirme fırsatı sunuyor. Tüm bu tecrübeleri biraraya getirerek, notdefterlerini ticari bir ürün olarak geliştirmeye karar verdim ve Notluuk doğdu.

Son nokta olarak, Notluuk  gereksiz taşımayı azaltır ve bu nedenle çevre üzerindeki karbon baskısını azaltır.  Notluuk’unuz, isteğinize göre, sizin tarafınızdan tasarlanan kapaklarla titizlikle elle monte edilir.

“Kalem klavyeden daha güçlü…”

Yusuf Akıncı

Menü